Nový koncept: iBanksy

Skrze “World of Banksy” jsme vytvořili první koncept exibicí Banksyho děl na světě. Spolu s našimi partnery z Francie, Itálie, České republiky, Německa a Anglie hrdě spolupracujeme i s několika sběrateli Banksyho originálních děl, a také s několika předními graffiti umělci.

 

Naše výstavy již přilákaly statisíce návštěvníků do nejznámějších galerií po celé Evropě, včetně Manesovy galerie v Praze, Espace Lafayette-Drouot Art Gallery v Paříži, Espacio Trafalgar Art Gallery v Barceloně, Teatro Nuovo v Milánu, Bikini v Berlíně a mnoho dalších. Naše nejnovější výstava byla zahájena v dubnu 2021 v Dubaji a nadále úspěšně vítá své hosty.

 

“The World of Banksy” se zaměřuje na zprostředkování umělcových myšlenek širšímu publiku bez nutnosti cestovat. Zejména ve městech, kde se jeho díla prozatím neobjevila, si jeho tvorbu mohou vychutnat milovníci umění celého světa a rozjímat tak o jeho myšlenkách zpochybňujících mnoho politických témat, jako jsou válka, imperializmus, mír, individualizmus, chamtivost, chudoba, kapitalizmus, konzum a pokrytectví.

 

V duchu Banksyho známého výroku “autorská práva jsou pro slabochy”, naše výstavy jsou otevřeně zcela neautorizované a byly kompletně zorganizovány bez umělcovy účasti.

O lokalitě (Jaké to místo!)

Stejně jako Banksy prezentuje svoje díla obvykle na neobvyklých místech, také naše výstava se bude konat ve velice neobvyklé lokalitě – kostelu přímo v srdci Prahy. V 15.století zde kázal český kněz a reformátor Jan Hus. Kostel a přilehlý klášter byly později zrušeny během reforem v 18.století císařem Josefem II. V moderní době sloužila budova kostela jako skladiště a noční klub. Nyní, o staletí později, hostí kostel konečně dalšího reformátora – Banksyho!

Zážitek, který si nesmíte nechat ujít: Banksyho svět

Banksy se sám bez ostychu prohlašuje za “uměleckého teroristu”. Pro mnohé je jeho tvorba dojemná, provokativní, ironická a vtipná. Pro některé je pouhým vandalizmem! Ať už jste na kterékoliv straně barikády, tato show vám nabízí skvělou příležitost vidět řadu jeho děl a rozhodně si ji nesmíte nechat ujít.

Dopřejte si perfektní dárek inspirovaný Banksym

Nabízíme celou řadu produktů, které skvěle doplňují výstavu samotnou. Od brožur a plakátů až po trička, hrnky a další vysoce kvalitní produkty, které pro vás budou dostupné v obchodě.

 

Obdarujte své milované uměleckým dílem, nebo rozjasněte své nádobí jednou z našich skleniček na motivy “Girl and Balloon”, navržené exkluzivně pro tuto výstavu. Náš unikátní sortiment nabízí speciální dárek pro každého!

GALLERY

Zimní a sváteční otevírací doba

Pondělí, úterý, středa, čtvrtek

11:00pm - 19:00am

Pátek, sobota, neděle

10:00pm - 20:00am

24.12 10:00 – 14:00
25:12 12:00 – 18:00 (pouze online vstupenky)
26.12 12:00 – 18:00 (pouze online vstupenky)
31.12 10:00 – 15:00
01.01 12:00 – 18:00 (pouze online vstupenky)
Poslední vstup vždy 60 minut před zavírací dobou.